Seč louky u Černíkova – 10.-12. června

Začátek: 10. 6. 2022
Konec: 12. 6. 2022
Čas: 7:00 - 19:00
Místo konání: mezi Droužeticemi a Černíkovem
Hrabání | Kosení

Rád bych vás pozval na jednu netradiční akci, ze které by se mohla do budoucna stát tradice. Minulý rok jsem pořídil 6000 m2 louky mezi Droužeticemi a Černíkovem (https://mapy.cz/s/buzejecusu). Rád bych tento kus krajiny obhospodařoval přírodě blízkým způsobem, k čemuž kromě výsadby ovocnáčů, tvorby tůní atd. neodmyslitelně patří i ruční kosení. Tuto kratochvíli jsem již v minulém roce ozkoušel a samozřejmě se vzhledem k velké ploše neobejde bez pomoci dalších nadšenců.

Pro letošní první seč tedy vyhlašuji celovíkendovou akci v přírodě v termínu 10.-12. června. Kromě dobrého pocitu z tvorby zajímavého biotopu nabízím samozřejmě také občerstvení, večerní posezení u ohně, možnost přespání pod širým nebem a v neposlední řadě rád poskytnu posečenou hmotu – čerstvou či nasušenou.

Rád na louce přivítám nejen sekáče a sekačky s vlastními kosami, ale také hrabata a hraběnky s vlastními hráběmi (přesto nějaké erární nářadí bude k dispozici). Seč bude probíhat zejména za rosy, tedy v pátek a v sobotu večer a v sobotu a v neděli ráno. Pobýt ale můžete samozřejmě v jakýkoli čas od pátečního do nedělního večera.

Vzhledem k náročnější logistice akce budu rád za upřesnění účasti (čas setrvání, případně nářadí, které můžete vzít).

Předem moc díky a budu se těšit na viděnou, s pozdravem Jan Juráš