Jaro je tady! Pokud se chcete po zimě protáhnout, užít si práci na čerstvém vzduchu, poznat fajn lidi a k tomu ještě udělat něco pro naši krajinu, pak pro vás máme super nabídku – zúčastněte se některého z Víkendů pro přírodu! V blízké době nás čekají tyto akce:
- Aprílové bobkobraní (4. – 5. dubna) – hrabání a úklid pastvin v Radiměři na česko-moravském pomezí
- Obnova stráně v Jeníně u Dolního Dvořiště (18. – 19. dubna) – sekání a obnova dlouhodobě zanedbané lokality s výskytem kriticky ohroženého modráska černoskvrnného
Během celého dubna se pak na Šumavě a v Pošumaví můžete zapojit do údržby a obnovy lokalit s výskytem hořečků a podílet se tak na záchraně těchto silně ohrožených druhů. Pro více info koukněte na Facebook nebo kontaktujte přímo předsedu ČSOP Šumava Jakuba Hromase. Každá pomocná ruka navíc se hodí!
A kdo rád plánuje hodně dopředu, může si už zapsat termíny tradičních akcí:
- Slavnosti Libuňky: 5. – 7. června
- Senoseč v Radiměři: 29. června – 5. července
- Martinické kosení: 15. – 19. července
- Radiměřské hrabošení: 2. – 6. září
Pro více info sledujte průběžně záložku Nadcházející akce.