Javorový

Začátek: 12. 8. 2022 - Konec: 14. 8. 2022
Čas: 15:00 - 0:00

Co budeme dělat:
Kosit, hrabat a odklízet biomasu z louky, kterou obnovujeme.
Doprovodné aktivity:
Pokec o přírodě, vyřezávání dřevěných lžiček, výroba bosobot, večer s degustací regionálních piv, dračí doupě.
Co sebou:
Spacák, karimatku, ešus, příbor, vodotěsnou krabičku na oběd do terénu, pracovní oblečení, teplé oblečení (kdyby se ochladilo), pevné boty na práci, pokrývku hlavy, pláštěnku, čelovku, opalovací krém, léky, láhev na pitnou vodu (min. 2l).

Dobrovolnický shrab sena v mokřadu Na Beránku

Datum: 9. 7. 2022
Error: please reset time.
Místo konání: Praha

Konec jara a léto bývá v podmáčené louce Na Beránku obdobím rušné činnosti. V porostu pobíhají lidé s hráběmi v rukou a pilně odstraňují pokosenou trávu, aby se v mokřadu zbytečně nerozkládala a nesytila půdu nadbytkem živin – překrmování totiž mnoha mokřadním rostlinám nesvědčí. Nejinak tomu bude i letos:  Ekocentrum Koniklec zve všechny zájemce o pomoc přírodě  na dobrovolnický shrab sena, který se uskuteční druhý červencový víkend v beráneckém mokřadu.

Kdy přesně se akce koná?

Hrabání proběhne v sobotu 9.7.2022. Pozor, v případě nepříznivého počasí se akce přesune na sobotu následující, čili na 16.7. 2022. O eventuálním přesunu akce budeme včas informovat.

Co zájemce čeká a nemine?

S dobrovolníky se sejdeme v 8:30 na zastávce Na Beránku, konečná autobusů 150 a 190 (pokud byste však nestíhali nebo se vám tento čas zdál příliš raný, doražte kdykoli v průběhu prací přímo na lokalitu). Poté sestoupíme do srdce mokřadu, kde na nás již bude netrpělivě čekat posečená tráva, a pustíme se do práce. Hrabání bude probíhat, dokud vás neopustí chuť, nejdéle však do 16. hodiny odpolední. V průběhu prací budete mít možnost občerstvit se dle vlastní potřeby.

Čím se pro práci vybavit?

Terénním oblečením a hlavně pevnou obuví, místo činu je hrbolaté a vlhké! Dále jídlem a pitím na celý den, repelentem.. a především dostatkem energie a elánu do díla. Nářadí a ochranné pomůcky zajistí organizátor akce.

Kdo vám podá více informací, pokud byste se potřebovali na cokoli zeptat?

Kontaktní osobou pro akci je Pavla Zábojníková (e-mail pavla.zabojnikova@ekocentrumkoniklec.cz). Prosíme, nahlašte svou účast předem, abychom věděli, kolik opatřit pracovních pomůcek a případně mohli dát včas vědět o případném přesunu akce na náhradní termín. Aktuální informace vám budou k dispozici na facebooku Ekocentra Koniklec a instagramu PS Koniklec.

Na všechny ochotné pomocníky se těší

tým Ekocentra Koniklec

Radiměřské Hrabošení

Začátek: 15. 9. 2022 - Konec: 18. 9. 2022
Čas: 0:00 - 0:00

Zdravíme všechny nadšené kosiče a hraboše! Olešenka bude letos o týden dřív, takže s námi můžete srávit skoro celý červenec:). Připneme tu kalendář nahoru, ať ho máte pořád před očima. Těšíme se na viděnou na louce!

Olešenka

Začátek: 22. 7. 2022 - Konec: 31. 7. 2022
Čas: 0:00 - 0:00

Zdravíme všechny nadšené kosiče a hraboše! Olešenka bude letos o týden dřív, takže s námi můžete srávit skoro celý červenec:). Připneme tu kalendář nahoru, ať ho máte pořád před očima. Těšíme se na viděnou na louce!