Letní Olešenka

Začátek: 22. 7. 2022
Konec: 31. 7. 2022
Čas: 9:00 - 0:00
Hrabání | Kosení

Pojeďte s námi kosit louky u říčky Olešenky. Akce probíhá od 22. července do 31. července 2022. Jen poslední den tábora (31. 7. ) se spíše řeší odjezd a balení tábora.

Cílem akce je jednak nabrání sil z kontaktu s přírodou (výlety apod.) a objevení řady zajímavostí (přednášky u táboráků, výklady v přírodě, demonstrace alternativních zdrojů energie), ale také posečení cenných podhorských luk Velkého Jaroměřska (pracovní náplň tábora), popř. i likvidace invazních druhů. Pracovní nástroje rádi poskytneme (kosy, hrábě apod.), pokud ale máte možnost dovézt vlastní, určitě to není na škodu (třeba i jen vlastní rukavice).

Jídlo z polní kuchyně a další potraviny jsou zdarma (resp. za protahování se s kosou, hráběmi apod.). V místě je zdroj pitné vody, limo/pivo osvěžení. Místo ke stanování či spaní pod jasným nebem (máme velkou louku), několik zájemců v krajním případě má k dispozici místo i ve vojenském stanu. Myjeme se v říčce Olešence, záchod uspokojují kadibudky. Je dobré počítat i s podmínkami sušení sena v dešti.

Na Olešence vítáme každého se zájmem o přírodu a životní prostředí (tedy i nováčky a zvědavce, kteří se skupinou JARO dosud nemají nic společného). Olešenka není táborem dětským (byť přítomnost malých dětí s rodiči tábor také oživuje).

Ideálně předem potřebujeme vědět, s kolika lidmi asi máme kdy počítat (kvůli zajištění např. dostatku potravin) – stačí dát vědět na e-mail jarojaromer@seznam.cz či telefon 603 847 189.

Organizator: ČSOP Jaro Jaroměř

Jmeno: David Číp

Email: jarojaromer@seznam.cz

Telefon: 603 847 189