Osina

Datum: 15. 5. 2021
Čas: 0:00 - 0:00
Místo konání: louka mezi Trkmankou a dálnicí
Hrabání | Kosení

Kraj: Jihomoravský

Obec: Rakvice

GPS souřadnice: 48.8607081N, 16.8368986E

Čas začátku akce: 9.45

Místo srazu: louka mezi Trkmankou a dálnicí

Popis akce: Nejvyšší čas se zbavit oné osiny v zadku – posledních posečených, zarostlých kupek rákosu na Trkmankách, ve snaze ochránit místní kriticky ohroženou osinu v zadku zdejšího zemědělce – pcháč žlutoostený (https://breclavsky.denik.cz/zpravy_region/spor-o-pchace-rakvicti-protestuji-proti-prisnejsi-ochrane-pozemku-20180219.html).
Dva dny jsme tam už strávili poctivou prací, teď chybí poslední vzepětí. Jediné, co můžeme slíbit je to, že to půjde ještě mnohem hůř než posledně, chybí nám udělat část, která byla posekaná nejdříve a bude hotová nejpozději – tudíž budeme vyhrabávat bordel z už docela vysoké, nespolupracující trávy. Na druhou stranu – všichni pyromani si užijí pořádných ohňů a pokud budete mít ohňů po krk, ověřili jsme, že v nedalekém rybníku Šutráku je fajn koupačka.
Pokud tedy nepřijde déšť či se nestane nějaký zázrak a zbylé rákosí neanihiluje, vřele vítáme všechny, kteří by s námi do toho šli. První přihlášení, za podmínky negativní ag testů můžou jet s námi autem, jinak se dá vlakem pohodlně dostat do Rakvic a pak pěšky tudy -https://mapy.cz/s/homecuheso
Nahlašujte se prosím dopředu, ať máme pro všechny dost nářadí a přidejte k tomu i svoje telefonní číslo, kdyby náhodou došlo k náhlým změnám či zrušení akce.